Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki, a nie z sokowirówki ?

różnice między sokiem z wyciskarki, a sokowirówki Jeśli chcemy mieć doskonały świeży sok z warzyw i owoców to najlepszym rozwiązaniem będzie użycie wolnoobrotowej wyciskarki, która będzie pozyskiwać sok z komórek roślin.

Takim sokiem dostarczymy do naszego organizmu cenne składniki odżywcze oraz wolne rodniki, które mogą chronić nas przed różnymi chorobami. W sokach, które przygotowywane są z użyciem sokowirówki tych licznych cennych składników niestety nie znajdziemy. Taki sok jest bowiem utleniony, ponieważ będzie się stykał przy szybkim wirowaniu z dużą ilością powietrza i dlatego niszczą się te liczne cenne składniki. Przez wyciskanie będzie można uzyskiwać dużo większą ilość minerałów oraz witamin.

Wyciskarki mają jeszcze jedną wielką zaletę a mianowicie to, że pozwalają nam nie tylko na wyciskanie soku z owoców czy warzyw, ale umożliwiają również pracę z roślinami liściastymi i zielonymi ziołami, których nie będzie się dało obrabiać w ramach pracy sokowirówki. W ten sposób przygotujemy sobie odżywczy pokarm, który będzie stanowił źródło wielu cennych składników dla naszego organizmu. Okazuje się, że picie surowych soków z owoców i warzyw jest doskonałym rozwiązaniem dla naszego organizmu, ponieważ są to takie produkty, które będą łatwo przyswajalne. Trawienie takich soków jest dużo łatwiejsze niż owoców czy warzyw, które będą normalnie zjedzone.

zdrowe zielone soki

Soki to płyn, który będzie występował w komórkach roślin i po silnym wyciśnięciu znajdzie się w naszej szklance, bez uszkodzenia wszystkich cennych składników, które będą się w nim znajdować. Taki sok jest również źródłem cennych substancji odżywczych, bioflawonoidów i wielu innych, które mają świetny wpływ na nasz organizm. Tego typu soki będą zwierać również duże ilości witaminy C, która dla naszego organizmu jest bardzo ważna i wpływa na pracę organizmu. Witamina C może odpowiadać również za tworzenie kolagenu, który odpowiada za tworzenie tkanki łącznej w organizmie. Może chronić przed krwawieniem, ułatwia gojenie się ran, dzięki czemu mamy lepszą odporność na zakażenia i zarażenia.

Świetnym produktem są również tak zwane zielone soki, z których nasz organizm może czerpać między innymi cenny chlorofil. Jest to wyjątkowy składnik, który odpowiada za pracę układu pokarmowego, wydalniczego oraz limfatycznego. Soki zawierają również witaminę E, która będzie zatrzymywać procesy starzenia się komórek. Z wyciskanych soków możemy czerpać również wiele cennych minerałów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Występują one w takiej formie, która jest odpowiednio przyswajalna i tym samym organizm zacznie z nich bardzo szybko korzystać. Można oczekiwać, że będą rzeczywiście pozytywnie wpływać na nasze zdrowie oraz pracę naszego organizmu. Jeśli więc chcemy o siebie zadbać warto takie świeże soki wprowadzić do własnej diety, by czerpać z owoców i warzyw to wszystko co cenne dla naszego zdrowia.