Dlaczego warto pić wyciskane soki? CZ II

wartości odżywcze w sokach DZIAŁANIE OCZYSZCZAJĄCE – brak błonnika będzie sprawiał, że takie soki mają charakter przeczyszczający. Między innymi w ten sposób będziemy mogli usuwać z organizmu substancje toksyczne. Proces oczyszczenia układu pokarmowego, jelit pozwala nam oczyścić umysł, poprawi nastrój. Oczyszczenie jest również ważne, ponieważ wpływa bezpośrednio na procesy metaboliczne. Jeśli po oczyszczeniu organizmu nie będziemy dbali o odpowiednią dietę to niestety nasz organizm bardzo szybko wracać będzie do normalnej wagi.

ENERGIA DO ŻYCIA – żywe rośliny są dla naszego organizmu nośnikiem siły, z której będzie można korzystać, jeśli przygotowywać sobie będziemy świeże soki. Taka siła życiowa to cecha naturalna, która będzie zanikać w procesie przetwarzania i przechowywania owoców i warzyw.

PRZECIWUTLENIACZE – zioła, owoce, warzywa mają wiele przeciwutleniaczy. Substancje takie będą działać przeciwko wolnym rodnikom, które odpowiadają za pojawienie się różnorakich procesów nowotworowych. Warzywa czy owoce stanowią najbogatsze źródło substancji właśnie o takim charakterze. Mamy między innymi takie owoce bardzo cenne jak: acai, granaty, jagody, żurawina, jeżyna, suszone śliwki,maliny, truskawki,czerwona fasola, fasola pinto, serca karczochów, czarna fasola czy jarmuż.

naturalny cukier w owocach CUKRY NATURALNE – owoce i warzywa, które będziemy spożywać mają w sobie wiele cennych składników mineralnych, enzymów, substancji fitochemicznych, których w cukrze rafinowanym nie będziemy w stanie odnaleźć. Cukry naturalne dostarczać będą tak samo dużo energii jak ciastka, cukierki, napoje gazowane, ale nie wiążą się ze spożywaniem substancji chemicznych i tłuszczów co będzie lepiej działać na nasz organizm.

CHLOROFIL – występuje on tylko w roślinach a organizm będzie wspierał również w tworzeniu hemoglobiny, która odpowiada za transport tlenu do komórek. Jest to więc bardzo ważne, by spożywać dużo świeżego soku z zielonych roślin, dlatego że to właśnie taki sok jest dla naszego zdrowia najlepszy. Jak widać mamy rzeczywiście wiele pozytywnych aspektów, które przemawiają za tym, by takie soki świeże spożywać. Możemy z nich czerpać wiele energii, działają pozytywnie na regulację procesów trawienia oraz wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu.