Najlepsze wyciskarki do soków. Kiedy warto wydać więcej pieniędzy?

jak dobrać najlepszą wyciskarkę do soków? Nie będzie lepszego soku niż ten, który sami będziemy sobie przygotowywać. Aby taki napój sobie zrealizować trzeba przede wszystkim mieć dobrą wyciskarkę, która będzie nam do tego służyła. Jakie urządzenia będą tutaj najlepsze?

Nie wszyscy to wiedzą, ale wyciskarka oraz sokowirówka to urządzenie, które jest różne i będzie tworzyć sok na innych zasadach. Sokowirówka w trakcie swojej pracy będzie ciąć owoce i warzywa na niewielkie kawałki. Działa ten sprzęt bardzo szybko, ale niestety trzeba się liczyć z tym, że będzie podgrzewał sok i szatkował owoce a to sprawi, że nie będzie tam cennych składników odżywczych. Wyciskarka natomiast będzie miażdżyć owoce i tłoczyć co sprawi, że uda się uzyskać pełnowartościowy sok, w którym nie zostaną zniszczone żadne cenne składniki. Takie urządzenie pracuje jednak wolniej i sok będzie przygotowywany będzie wolniej. Szukamy urządzenia, które będzie odpowiednio wytrzymałe i pozwoli nam na optymalne wykorzystywanie konkretnych metod związanych z przygotowywaniem smacznego ale też zdrowego soku.

 

Marka Green Star Elite Green Star Elite

To urządzenie kupić można za około 2,5 tysiąca złotych. Jest to sprzęt, który pozwoli nam przygotowywać sok w trzech kolejnych etapach. Najpierw owoc będzie rozdrobniony, dalej miksowany i to sprawi, że tkanki będą luźniejsze. System wyciskania sprawi, że membrany komórkowe będą otwarte i uda się wydobywać sok bez utraty cennych składników odżywczych. Zaletą w stosunku do innych modeli będzie prostszy sposób działania i łatwiejsze rozkładanie urządzenia. Tempo działania to 110 obrotów więc jak na wyciskarkę będzie to urządzenie dość wydajne.

zalety wyciskarki Hurom

Hurom HG 2G

Hurom HG 2G to wyciskarka wolnoobrotowa, która jest łatwa do rozebrania i czyszczenia. Wykonana jest ze stali nierdzewnej, która posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem urządzenia w momencie, gdy nie będzie potrzebne. Dodatkowo będzie zabezpieczone przed przegrzaniem. Sprzęt jest stosunkowo niewielki, pracuje cicho i wydajnie. Daje możliwość przygotowywania również musu.

Wyciskarki Angel

Wyciskarka Angel Wyciskarka Angel to już wyjątkowe urządzenie z najwyższej półki. Kosztuje około 5 tysięcy złotych. Co dostajemy za takie pieniądze? Przede wszystkim jest to jedna z najbardziej wydajnych wyciskarek, dzięki której będzie można uzyskiwać sok z warzyw i owoców, ale także ziół. Nie będzie się nic marnować, ponieważ po przygotowaniu soku zostanie wyłącznie suchy miąższ. Prędkość działania to 86 obrotów, co gwarantuje sprawną pracę a jednocześnie utrzymują się wszystkie cenne składniki takiego soku.