WYCISKAJ SOKI! - FLAWONOIDY W SOKACH ZASTĘPUJĄ LEKI

Zdrowy styl życia

Może zastanawialiście się jak można poradzić sobie z zapchanymi tętnicami, jak poprawić pracę naczyń krwionośnych, jak zapobiegać rakowi? Najlepsze będą flawonoidy, rutyna czy fitosterole, które znajdują się w sokach i zastąpią nam leki.

Rutyna nie jest zła! Na co pomaga?

W świeżo wyciskanych sokach znajdują się cenne składniki takie jak rutyna oraz kwercetyna. Do właśnie one dopełniają działanie witaminy C, która będzie uszczelniać oraz poprawi stan naszych naczyń krwionośnych. Dzięki temu wirusom i bakteriom będzie trudniej przenikać do organizmu i dzięki temu będziemy czuć się lepiej.

Bioflawonoidy to takie składniki dzięki którym będzie można skutecznie uszczelnić nawet niewielkie naczynka krwionośne tak zwane kapilary. Dlaczego będzie to ważne? Kapilary zaopatrują bowiem organizm w te najważniejsze substancje odżywcze i oczyszczają produkty przemiany materii i czynniki chorobotwórcze.

Co jeszcze mogą dla ciebie zrobić bioflawonoidy w sokach?

Między innymi będą one leczyć hemoroidy, żylaki czy krwawienia, hamują utlenianie witaminy C, co poprawi jej lecznicze działanie. Mogą również ograniczyć znacząco zakrzepy krwi, które wpływają na udary mózgu. Dzięki nim będziemy mieli więcej dobrego cholesterolu. uda się zmniejszyć poziom złego cholesterolu LDL.

Domowe zdrowe soki

Ale soki to nie tylko flawonoidy. Co jeszcze zawierają?

W sokach będą również cenne fitosterole na serce. Warto pić soki z trwa zbóż, które w ten składnik są bogate. To takie związki, które obniżać będą ryzyko chorób serca oraz raka okrężnicy. Dzięki temu będzie można zmniejszyć odczucia związane z menopauzą, działa to jak naturalna terapia hormonalna. Wyciskarki najnowszej generacji radzą sobie także z wyciskaniem zbóż.

Sulforafan na raka

Sok kiełek czy sok z brokułu to doskonały napój zdrowia. Mamy tam bardzo wiele cennych wartości. Niezależnie od tego jaki konkretnie sok przygotowujemy zawsze będzie warto dorzucić do niego jakąś część kiełków, które będą gwarantować korzyści dla naszego organizmu.

Antyrakowo działają też soki z Pomidorów czy kapusty. W obu tych produktach mamy bardzo wiele różnych cennych składników odżywczych. Jeśli chodzi o kiełki soi mają one w składzie między innymi antynowotworową genisteinę. Do przygotowywanych soków można więc kiełki z soi bez obaw dodawać albo też robić mleko sojowe, które będzie można przygotowywać sobie z pomocą wyciskarki. Cenne są oczywiście marchewki, które zawsze były traktowane jako te gwarantujące między innymi doskonały koloryt skóry. Warto więc postawić na regularne spożywanie soków ze świeżych warzyw i owoców, ponieważ to one dadzą nam zdrowie.