Wyciskarka czy sokowirówka- co wybrać by w pełni korzystać z dobrodziejstw natury?

Świeże soki nie tylko dla najmłodszych

Domowe soki, świeżo wyciśnięte z warzyw i owoców doceniają i duzi i mali. Dziś wyciskarka do soków nie jest już zbędnym luksusem, lecz sprzętem domowym, który pozwala nam w utrzymaniu dobrego zdrowia, samopoczucia i pięknego wyglądu. Żaden sok z kartonika nie będzie miał tak wspaniałego smaku i aromatu, jak ten przygotowany w domu. Dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które pozwoli nam na przygotowanie porcji zdrowia dla całej rodziny.

Zastanówmy się które z funkcji urządzenia będą dla nas najważniejsze, jak często będziemy korzystać z niego i czy dodatkowe opcje oferowane przez producenta mają jakieś większe znaczenie?

Po odpowiedzi na te pytania, możemy zacząć rekonesans na półkach sklepowych, z rozmysłem wybierając najlepszy model. Wyciskarki różnią się kolorem, materiałem z którego są wykonane, mocą silnika, szybkością pracy, głośnością i całym procesem potrzebnym do przygotowania soku. Wszystko ma wpływ na cenę i dlatego wcześniej warto zastanowić się pod kątem własnych indywidualnych potrzeb, co będziemy najbardziej cenili w wyciskarce. Jeśli ktoś nastawia się na zielone koktajle wybierze inny model, a ten kto uwielbia soki z cytrusów wybierze także coś innego.

Wyciskarka czy sokowirówka?

Sok z wyciskarki a sok z sokowirówki znacznie się od siebie różnią. Zatem zanim kupimy odpowiednie urządzenie, to warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze klarowność soku – jeśli lubimy bardziej przejrzyste, to odpowiednia będzie sokowirówka, ponieważ będzie przepuszczać mniej miąższu, a wyciskarka przygotuje nam sok naturalnie mętny z widocznymi cząstkami produktów. Sokowirówka nie pozwoli nam przygotować soków z małych, miękkich owoców, ani z zielonych liści szpinaku czy sałaty, taki sok uzyskamy tylko z wyciskarki.

Wyciskane soki

Ważnymi parametrami różniącym te dwa urządzenia są także wydajność i szybkość pracy. Sokowirówka w krótszym czasie pozwoli przygotować sok, ale wyciskarka przygotuje go więcej z tej samej ilości produktów. Innym ważnym argumentem jest łatwość czyszczenia. Sokowirówki pochłaniają sporo czasu, ponieważ mają więcej zakamarków i ciężko je wyczyścić. Wyciskarka pod tym względem wygrywa w łatwości utrzymania czystości.